Can Kazaz’ın yeni albümü ve Toprak, Universal Music Türkiye etiketiyle yayımlandı. Sekiz parçadan oluşan ve Toprak, sanatçının Yollar ve Su isimli albümünün devamı olma niteliğini taşıyor.

Geçtiğimiz haftalarda ve Toprak‘ın haberci teklisi Gidemem‘i dinleyiciyle buluşturan Can Kazaz, yeni albümünde sözleri, bestesi, düzenlemesi ve mix’i kendisine ait yedi parçanın yanı sıra Eğilmez Başın Gibi isimli türküye de yeniden hayat veriyor.

Can Kazaz, yeni albümünü şu sözlerle açıklıyor:

“Bu albüm aslında Yollar ve Su albümüme bir devam niteliği taşıyor. O sebeple adı ve Toprak. Bu temayı da gerek tınılarda ve melodilerde, gerekse bu topraklardan hikayeler ve konularla işlediğim şarkılarla duyabileceksiniz. Bir tane de türkü cover’ı içeriyor albümüm. Konseptimiz toprak olduğu için, daha koyu ve karanlık hislere sahip müzikler barındırıyor. Bu yanıyla Bunca Yıl ya da Bir Ben Kalsam gibi sevilen şarkılarımın olduğu Ben Sizden Kaçtım albümümü andırıyor. ve Toprak albümümden yeni şarkılarımla konserlerde de bir arada olmak için sabırsızlanıyorum.”