Büyük Ev Ablukada yeni albümünün ilk teklisini yayınladı. Sözü ve müziği Bartu Küçükçağlayan ve Mert Üçer’e ait parçada, konserlerde de saksafonuyla eşlik eden Korhan Futacı da yer alıyor. Synth, üflemeli çalgılar, dingin ritimlere ek olarak parça da 4 kişilik koro da var. Kapak ise Wiseslang tasarımı.

Albüme dair tanıtım için Büyük Ev Ablukada’nın hazırladığı metni olduğu gibi paylaşıyoruz.

“Büyük Ev Ablukada, sonbaharda olan ‘Defansif Dizayn’ isimli yeni albümünün ilk teklisi ‘Yangın Akvaryum’ ile beş senelik sessizlipifmvnb…

Evet, maalesef bu bir basın bülteni ve gerçekten ne işe yarıyor bu emin değilim. Buraya kadar okuduysanız ben Büyük Ev Ablukada sen de canımın içi.
Şarkı 8 Temmuz’da çıkıyor. Baya güzel, yine değişik, yine bize benziyor. Bu albümde prodüktör olarak Can Güngör ile çalışıyoruz. Öyle işte hepimiz çalışıyoruz albüm için senelerdir ve hâlâ. Sonbahara varmadan bir tekli daha yayınlarız. ‘Defansif Dizayn’ sadece bir albüm değil yeni bir konser şekli aynı zamanda. O da albüm çıkınca içimizden çıkar, neymiş ne değilmiş hep beraber bakarız.

Kısaca toparlıyorum; Büyük Ev’in yeni albümden şarkı çıkıyormuş, adı bi tuhaf bişi neydi, hah ‘Yangın Akvaryum’. Ne zaman? 8 Temmuz’da. LOL.”