Kültür-sanata yaptığı katkılarla değer katan kurumlardan Borusan Sanat yönetiminde gelişmeler var. 2010 yılından bu yana Borusan Sanat bünyesinde farklı birimlerde sorumluluklar üstlenen BİFO, Borusan Quartet, Borusan Müzik Evi Müdürü olarak görev yapan Aydın Dorsay, 25 Ocak itibarıyla Borusan Sanat Müdürü olarak kuruma değer katmaya devam edecek.

2006 yılından bu yana Borusan Sanat Genel Müdürü olarak görev yapan Ahmet Etem Erenli’nin Borusan Kocabıyık Vakfı Genel Koordinatörlüğü’ne atanmasıyla yapılan bu koltuk devri sonrası Dorsay yakın gelecek planlarını da açıkladı.

“2021-2022 sezonunda sanatın herkes tarafından ulaşılabilirliğine destek olmak amacıyla seyircili deneyim alanlarımızla eş zamanlı dijital platformlarda konser yayınlarımıza etkin biçimde devam edeceğiz. Sezon başından bu yana radyodan yayınlanan konserler, çevrimiçi platformda kayıt versiyonuyla da müzikseverlerin beğenisine sunulmaya devam edecek. Borusan Sanat bünyesinde yeni Şef/Müzik Direktörümüzü belirledikten sonra yeni albüm kayıtları ve turneler gerçekleştirmek hedeflerimiz arasında yer alıyor. Umuyoruz ki yeni göreve başlayacak Şef/Müzik Direktörü ile Borusan Sanat’a yeni bir soluk getireceğiz.”

Heyecan ve merakla takipteyiz.