Phonocut’un plak-yazarı

Plağın çıkışından beri sevenlerinin merakla beklediği ev ortamında plak yazabilmek, yakında mümkün olabilir. Müzik dinleme deneyimini bir üst seviyeye taşıyacak. Üstelik oldukça kolay aşamalarla. Şimdilik ses girişi yalnızca mini-jack’tan ibaret ancak Phonocot’un açıklamalarına göre, Wireless özelliği de planlananlar arasında. Plak üretimini baştan yaratmayı vaadeden cihaz henüz Kickstarter’da konsept aşamasında. Destek atmak isteyebilirsiniz.  Gelişmeleri takipteyiz!

United Studio Technologies’in ilk göz ağrısı, dünyanın da ilk geniş diyafram mikrofonlarından 1947 yapımı UT FET 47, tarihe geçenlerden. UST’den epeydir ses soluk çıkmıyordu ama haberler iyi! Marka, yeni ürünü UT FET47 ile bu mikrofonun muadilini üretmeyi hedefliyor. Üstelik 800 dolar satış fiyatıyla. Heiserman iş birliğiyle yapılan mikrofonun HZ-serisi K47 ‘Alman tipi’ kapsulü var, dışı da 6 mikron PET filmiyle kaplı. Ocak ayında satışa sunulacak. Şık bir fiyat performans ürünü. Ev stüdyosu kurma niyetinde olanlara önerilir.

SSL’in dönüşü

15 yıldır benzer ürün yapmamasının ardından SSL, The Origin’le dönüyor. 32 kanal girişli cihazda markanın tüm özelliklerini görmek mümkün. E seri EQ’i şkonik kompresörler, PureDrive preamp mikrofon… Hem clean hem de over-drive tonlarda temiz ses vaad ediyor. Cihaz modüler yapısıyla özelleştirmeye de uygun, istediğiniz setup’a göre kolaylıkla düzenlemeler yapabiliyorsunuz. 2020’nin başında satışa sunulması beklenen cihazın fiyatının 50 bin dolar civarında olacağı tahmin ediliyor.

Kişi kendinin soundmaster’ıdır

Elton John, hâlen müzik dünyasında yeniliklerin öncüsü! Peex rX adı verilen teknolojiyle, gittiğiniz konserlerde müziği canınızın istediği gibi duymanız mümkün. Bir kolye gibi takılan cihazlar, sesi radyo sinyalleriyle kulaklıklara ulaştırıyor. Telefona kurduğunuz uygulama yardımıyla da enstrümanların seslerini keyfinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Bazısı Black Mirror bölümünden çıkma diyor, bazısı kutluyor. Yorum sizin…

Audeze’nin LCD-1 kulaklığı, markanın tüm teknolojisini ve ultra-ince ‘Uniforce’ diyaframlarını katlanabilir bir tasarımla buluşturuyor. Yalnızca 250 gram ağırlığa sahip, memory-foam’dan üretilen kulak padlari ve esnek üst bandıyla, uzun dinleme sürelerinde de oldukça konforlu. Derin, zengin bir bas sesini bozulmalar olmadan dinleyicilere ulaştırmayı vaad ediyor. Taşımaya uygunluğuyla da göz dolduran kulaklık, miks / mastering işleri yapanlar için olduğu kadar kaliteli müzik dinlemek isteyenler için de üretilmiş.

Western Electric tipi induktör

Terry Audio’nun beş yıllık bir geliştirmenin ardından ürettiği CEQ induktörü, Marshall Terry’nin sevdiği EQ cihazlarından sevdiği özellikleri bir araya getirmesiyle oluşturulmuş. Sektör deneyimiyle üretildiği bariz! Cihaz 6 kanallı miks imkanı ve ayarlanabilen parametrelere sahip bir mastering EQ sunuyor. Tasarımıyla, El yapımı bir zarifliği Western Electric tarzıyla birleştiren CEQ, Pultec pasif shelf’leri ve aktif devreleriyle de göz dolduruyor. 3200 ve 4600 dolar’dan iki versiyon olarak satışa sunulacak.