160W Porselen

Kendi başlarına ayakta duran bu cisimler, Dünyalar Savaşı ’nın uzaylıları değil, ses sistemi! Yaklaşık bir metre uzunluğunda olan bu cihazların aslında Dünya ve Mars arasında bir iş birliğinin ürünü oldukları söylenebilir. Zira bu porselen hoparlörler, Berlinli Teufel ve Bavaryalı porselen üstadı Rosenthal’ın iş birliğinin ürünü. Dünyanın porselenden yapılan ilk kablosuz hoparlör sistemi olarak ünlenen devasa airpodlar, 160W gücünde ve yine porselenden yapılan amplifikatörlerle görüntüden fazlası olduklarını kanıtlıyor. Kendi soundtrack’ini yayınlayabilen bu uzaylılardan almak istiyorsanız acelede fayda var, yalnızca 500 adet üretildi.

Pioneer DJ’den 16 kanallı ‘ahtapot’

Pioneer DJ’in yeni ürünü SQUID, markanın produksiyon donanımı alanına iyice dalmasının temsilcisi! 2016’da çıkan SP-16 ve 2017’nin AS-1 Mono Synthesizer’ın mirasçısı olma özelliğini de taşıyan cihaz; mod değiştiricisi olarak da kullanılabilecek 16 kanallı kayıt imkanı, akor basabilmesi, ‘zamanı bükebilen’ ve canlı performans sırasında eskileri kaybetmeden yeni kayıtlar alabilmesi ile göz dolduruyor.

Tek tuşla kaliteli müzik

Piyasada pek çok gürültü önleyici kulaklık var ama genellikle bu özellik için ses kalitesinden çok ödün verilmesi gerekiyor. Bu ay en sevdiğimiz ürünlerden B&W’nin PX’i ise bunu değiştirmek konusunda oldukça iddialı. Cihaz, kulaklığın yanındaki bir tuşla çalışan aktif gürültü önleyici teknolojisiyle motor sesi gibi düşük frekanslı gürültüleri bastırmak konusunda oldukça iyi bir hale geliyor. Tiz gürültülerde o kadar iyi olmadığını kabul etmek gerekse de, muadillerine göre oldukça iyi. Cihaz bütün bunların yanı sıra P&W’nin detaylara en özen gösterdiği ürün.

Yenilikçi ahşap

Bir pikaptan beklenen şık bir tasarım ve kaliteli mekanik işçilik ise Clearaudio’nun Innovation Wood’u son dönemin en önde gelen isimlerinden olmalı. Keza öyle de. Pikapın çok dikkat çeken metal ve ahşap işçiliğinden manyetik seramiği kullanarak temiz ses elde etmesine kadar pek çok özelliği plak koleksiyonerlerinin ilgisini çekmiş durumda. Estetiği müzik kalitesiyle buluşturan cihazın ortalama fiyatı ise 16 bin lira civarında. Meraklılarına duyrulur.

Bol sound, az karmaşa

Telefonlarda müzik yapmak artık bir trend. Her ay onlarca uygulama piyasaya sunuluyor. Ancak kimisi karmaşık kimisi de yetersiz. Uygulamalar arasında öne çıkan Figure-Make Music & Beats, hem kolay hem de bir çok enstrüman sesine hakim. Ücretsiz indirilebilen uygulamanın bir de ürettiğiniz parçaları paylaşma imkanı veren bir sosyal ağ mecrası var. Denemeyen kalmasın. Parçalarınızı merakla bekliyoruz.

Published On: 1 Haziran 2019Categories: TeknolojiTags: , , , , , ,