Non Square’in ilk single’ı dijital platformlarda!
İstanbullu prodüktör Non Square’in kendi adını taşıyan ilk single’ı, Audioban etiketiyle dijital platformlarda yerini aldı. Sinema ve reklam sektöründe ses tasarımcısı olarak çalışan, şimdiye kadar pek çok müzisyenin albümünde prodüktör ve ses tasarımcısı olarak yer alan Korhan Oraydın, Non Square projesinde glitch, ambient, techno ve breakbeat etkilerini müziğine taşıyor. 2016’da Fransız plak şirketi InFiné’nin Explorer2 toplamasında yer alan sanatçı, müziğini ‘intricate electronic music’ olarak tanımlıyor.


01.02
Brek @KargART

Berk Sivrikaya solo projesi Brek ile sahnede olacak. Dream pop, synth, new wave tınılarını kullanan Berk, evindeki stüdyosunda yani tam anlamıyla ‘handmade’ albümü TV Juice‘in ardından Mikrodalga Sörfü albümünü ve Tesadüfen Hayatta teklisini çıkardı.

06.02
Torab Majlesi @Audioban Ofis

Davul ve perküsyon sanatçısı Torab Majlesi, Audioban‘ın klasikleşen söyleşi etkinliklerinin konuğu. Müzisyen, deneyimlerini anlatacak, katılımcıların sorularını yanıtlayacak.

08.02
Audioban Presents: Partapart Label Night @ Riff Ankara

Audioban şehir şehir gezmeye devam ediyor. İzmir’den sonraki durak Ankara. Bağımsız plak şirketlerini ağırlanan Label Nights serisi kapsamında Partapart kadrosundan sahne alacak isimler şöyle: Ademán, Space Cast, Z-Axis, Men With A Plan.

13.02
Kış Hikayeleri II: Genç Bilim Kurgucular @KargART

Edebiyat eksenli etkinlik serisi Kış Hikayeleri’nin ikinicisinin teması Genç Bilim Kurgucular. KargART ‘ta gerçekleşecek etkinlik ücretsiz.

15.02
Audioban Sunar: The Kites “Sunset Vibes” Albüm Lansman Konseri @Salon

Tan Deliorman ve Ozan Erverdi’nin funk caz projesi The Kites, Audioban etiketiyle yayımlayacakları ilk albümlerinin ilk konseriyle Salon’da sahne alacak.

16.02
Algorave @Pan’s Social House

İstanbul’da yaşayan RAW, Tuğba Selin ve Konstantinos Vasilakos, ses ve görüntüleri eşzamanlı kodlayarak ilginç bir performans gerçekleştirecek. Algorave ise deneysel elektronik müziğin algoritmalarla yapılan bir alt türün adı.

23.02
Grave Miasma & Engulfed @KargART

Mezar konser serisinin Audioban iş birliğiyle gerçekleşecek 13’üncü etkinliğinde İngiliz ekip Grave Miasma, Kadıköylü death metal grubu Engulfed ile kargART’a çıkarma yapacak. Yeraltı metal müziğinin izlerini takip edenler, kaçırmasın