Kimileri onu sadece flörtleşmek için kullanıyor, kimileri arkadaş edinmek için. Peki bu sadece insanlar için mi geçerli?2012 yılında çıktığından beri hızla yayılan arkadaşlık uygulaması Tinder, 38 dilde ve 196 ülkede kullanılıyor. Uygulamada yer alan profilleri beğenirseniz sağa, beğenmezseniz sola kaydırıyorsunuz. Eşleştikten sonra ise başlasın sohbet!

Flörtleşmek, arkadaş edinmek sadece insanlar için midir? Elbette hayır! Tudder uygulaması ile sizler de hayvanlarınızı eşleştirebilir, hayvanlarınıza ideal eşi, arkadaşı bulabilirsiniz. Şu an sadece sığır ve inekleri kapsayan platform, Dailymail’ın haberine göre İngiltere’de yaklaşık 42 bin çiftlikte kullanılıyor.

Tudder uygulaması, aralarında ünlü İskoç tenisçi Andy Murray‘in de bulunduğu bir grup yatırımcının girişimiyle kuruluyor, Hectare adlı şirketin uygulamasında çiftçiler, inek ve boğaları için en ideal eşi seçip ilerideki yavrulara karar vermiş oluyor. Tinder’a çok benzeyen uygulamada inek veya boğanın geçmişi, fotoğrafı, yavrulama durumu, piyasa değeri gibi ifadeler yer alıyor.

Uygulamanın amacı ise hem eğlenmek hem de hayvanların çiftleşme oranını arttırmak.