Zeynep TOKER

İstanbul’da en son 2013 yılında Rock’n Coke’da dinlediğimiz Arctic Monkeys, 9 yılın sonunda yeniden Türkiye’de dinleyicileriyle bir araya geldi! Zorlu PSM‘nin PSM Loves Summer konser serisi kapsamında 9-10 Ağustos tarihlerinde iki gece sahne alacak olan grup ilk konserini dün akşam gerçekleştirdi. Yalnız bu konserin şöyle bir özelliği de var; Arctic Monkeys’in pandemi sonrası vermiş olduğu ilk konser! Grup, turnesine İstanbul’dan başlamayı tercih edince Back on Stage ekibi olarak biz de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’ndeki yerimizi aldık!

Arctic Monkeys’in öncesinde ön grup olarak; son albümleri It Won’t Always Be Like This ile kısa zamanda İngiltere ve İrlanda müzik listelerini ele geçiren indie rock grubu, Inhaler sahnedeydi. Saat 21.15’e yaklaştığında ise beklenen an gelmişti. İşte Arctic Monkeys, işte cool tavrı ile hepimizi büyüleyen Alex Turner sahnede!

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Zorlu PSM (@zorlu_psm)’in paylaştığı bir gönderi

Bir zamanlar hepimizi ele geçirmiş Do I Wanna Know? ile konsere giriş yapan grup, Brainstorm, Snap Out Of It, Crying Lightning, Arabella gibi sevilen parçalarını seslendirdi. Yaklaşık 1 saat 20 dakika boyunca sahnede olan grup, tabiri caize cayır cayır bir performans sergiledi. Dinleyicilerin “505 – 505 – 505” tezahüratlarından birkaç parça sonra herkesin beklediği kült parça 505 çalmaya başladı. 21 parçadan oluşan setlist ile rüya gibi bir gece geçirdik desek yalan olmaz. Bis’te sırasıyla; Cornerstone, I Bet You Look Good On The Dancefloor ve R U Mine? parçalarını çalan grup, çok iyi bir şekilde başlattıkları konseri çoook iyi bir şekilde de bitirdi!