Jessie J, Hollanda, dans pop Jessie J’in enerji dolu ve renkli şovunu #İstanbul’da izleyemeyenleriniz varsa, 3 Aralık’ta The R.O.S.E. Tour kapsamında Amsterdam AFAS Live sahnesinde olacak. Dans edip son ses eşlik etmek serbest.

Paul McCartney, Avusturya, pop rock İngiliz basgitarist, söz yazarı ve besteci Paul McCartney’i yurdumuzda görene kadar kovalamaya devam. 5 Aralık tarihinde Viyana Wiener Stadthalle’da.

Arve Henriksen, Yunanistan, avangart caz Japon shakuhachi flütünden esinlenen trompet virtüözü Henriksen’i gitarist Jannis Anastasakis’le sahnede yükselirken görmek isteyenler; 7 Aralık’ta Atina St. Paul’s Sessions sahnesinde.

MGMT, Norveç, synth pop Canlı performanslarında albümdeki şarkılarını kusursuz seslendirmesiyle bilinen MGMT, Little Dark Age’den parçalarını seslendirecek. Not alın, 7 Aralık’ta Oslo Sentrum Scene sahnesinde.

Die Antwoord, Meksika, pop rap Her seferinde normal olmaktan nefret ettiklerini söyleyen Die Antwoord’un müzik tarzlarında #rap, #rave, #hip-hop, #punk, #pop, #dubstep karışımı var. Bu çılgın şov 10 Aralık’ta Meksika Pepsi Center WTC’de.

Jane Birkin, Fransa, barok pop Oyuncu, şarkıcı, söz yazarı, model ve stil ikonu Jane Birkin’i, çıplak gözle izlenmeli. Birkin, Gainsbourg Le Symphonique albümünün turnesi kapsamında 17 Aralık’ta Paris Le Comedia’da.

Nile Rodgers & Chic, İngiltere, synth funk Efsanevi prodüktör, #gitar virtüözü ve daha birçok yetenek sahibi Nile Rodgers, Chic’le birlkite 19 Aralık’ta #Londra The O2 Arena sahnesinde. Bu konseri yakalayanlar çok şanslı.

Justin Timberlake, Amerika, R&B pop Dansı ve şarkıları olay! Gerçi son albümü Man of the Woods pek beklediğimiz gibi değildi ama nihayetinde o bir efsane. Justin Timberlake, 22 Aralık’ta Montville Mohegan Sun Arena’da.

Osbourne & Manson, Amerika, heavy metal 31 Aralık’ta Inglewood L.A. Forum’daki Ozzfest’e gidenler yılı efsane isimlerle kapatacak. Line up’taki isimleri sıralıyorum: Ozzy Osbourne ve Marilyn Manson!

Hoizer, İrlanda, pop soul Kendi adıyla aynı olan son albümü hâlâ çok dinlenen muazzam vokal Hozier’i doğup büyüdüğü topraklarda izlemek isteyenlere duyuru; 17 Aralık, #Dublin Olympia Theatre’da.

Prodigy, Lüksemburg, big beat “Tipik bir The Prodigy parçası diye bir şey yok. #Prodigy ile ilgili tipik olan tek şey coşkusu” diyen efsane Prodigy, 8 Aralık tarihindeEsch Sur Alzette, Rockhalda.

UB40, İngiltere, pop reggae Kendilerinin de dediği gibi UB40 yıllardır #reggae müziği ana akıma taşıma görevini üstleniyor. Bu göreve dahil olmak için UB40, 21 Aralık’ta etkileyici şovlarıyla Arena Birmingham sahnesinde.