Apple, Dünya Geliştiriciler Konferansı’nı 3-7 Haziran tarihlerinde San Jose’deki McEnery Convention Center’da düzenleyeceğini duyurdu. 30. kez düzenlenecek konferans, dünyanın en yenilikçi ve yaratıcı geliştiricilerini bir araya getirecek. WWDC 2019 katılımcıları Apple mühendisleriyle beraber çalışmalar yapmalarına imkan tanıyacak.

Keynote sahnesinde en yeni Apple haberlerini duyurulacağı WWDC 2019’da, yapay öğrenme, artırılmış gerçeklik, sağlık ve fitness gibi birçok alanda yeni deneyimler yaratan  çalışmaları kutlanacak. Bu yılın programında teknik etkinlikler ve uygulamalı laboratuvarların yanı sıra, mevcut geliştirici topluluğuna ve yeni nesil uygulama geliştiricilerine parlak fikirlerini gerçeğe dönüştürmelerini sağlayacak bilgi ve araçları sunacak konuk konuşmacılar yer alıyor.

Geliştiriciler bugünden itibaren 20 Mart günü Pasifik Saatiyle 17:00’a kadar WWDC web sitesi üzerinden bilet almak için başvuru yapabilirler. Biletler rastgele seçim yöntemiyle dağıtılacak ve başvurularının durumu geliştiricilere 21 Mart günü Pasifik Saatiyle 17:00’a kadar bildirilecek. Dünyanın her yerindeki geliştiriciler ve Apple tutkunları bu konferansı iPhone, iPad ve Apple TV için WWDC uygulaması üzerinden veya Apple Developer web sitesinden canlı izleyebilirler.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Гик ту Клик (@geektwoclick)’in paylaştığı bir gönderi ()

Öğrenciler Apple geliştirici topluluğunun vazgeçilmez bir bölümünü oluşturuyor. Geçtiğimiz yıl WWDC, 41 farklı ülkeden öğrenci geliştiricilerin katılımıyla gerçekleşti. Bu yıl sunulacak yaklaşık 350 burs olanağıyla tüm STEM kuruluşlarının öğrencilerine ve üyelerine ücretsiz WWDC bileti kazanma fırsatı verilecek. Başvuru süreciyle ilgili bilgilere WWDC web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

MB4K_Tech (@mb4k_tech)’in paylaştığı bir gönderi ()