DJ kumandası
Turntable tasarımını değiştirecek bir ürün. MWM’in yeni bebeği Phase’i satışa sundu. Bu cihaz, turntable’ı pikap iğneleri veya timecode sistemine gerek kalmadan kontrol etmeyi sağlıyor. Yani ilk kablosuz DJ kumandası… Turntable’daki her hareketi algılıyor, DJ’lere kimi teknik arızalara önlem sunuyor.

Phase DVS teknolojisini kullanan tüm DJ yazılımlarıyla uyumlu. Pil ömrü 10 saat. Fiyatı 399 dolardan başlıyor. Fuarlarda tam not alan kumandanın ilk serisi çoktan tükendi!

Bas konusunda iddialı: Kef MUO
Ross Lovegrove ve Kef mühendisleri tarafından tasarlanan Kef MUO, kablosuz müzik bağlantılarında ses kaybını en aza indirgeyen hoparlörler arasında. Uni-Q teknolojisi ve güçlü bas radyatörü sayesinde güçlü bas ve tiz sesleri net ve Hi-Fi çözünürlükte bir ses çıkışı veriyor. Alüminyum kasaya sahip hoparlörün pil ömrü 12 saat.

Güncellemeyle çiçek gibi oldu
Yeni preamp modellemeleri ve yeni efektleriyle karşınızda Boss GT-1000… Bu gitar efekt prosesörü amfi/efekt işlemcilerinde yeni bir performans dönemi başlattı. AIRD amplifikatörleri, gerçek lambalı amfiler gibi davranıp ve orijinal ton dinamikleri sağlıyor.

Yeni versiyonu ile 3 yeni AIRD bass preamp modellemesi, 16 yeni bass efekti, yeni pedalboard modları ve daha fazla AIRD çıkış seçenekleri geldi. Üstelik 96 kHz örnekleme hızına sahip ürünü mobil uygulamasıyla da kullanabiliyorsunuz.

Dört hoparlörlü HP 704
Sofistike kabin tasarımına sahip dijital piyano Roland HP 704, bu ay en sevdiğimiz ürünler arasında. Gelişmiş PHA-50 klavye, Progressive Damper Action pedal, dahili öğretici özellikleri, müzik uygulamaları ve Bluetooth bağlantısı, keşfetmek ve geliştirmek için sınırları genişlettiğiniz anlamına geliyor. Ayrıca bu dijital piyanonun dört hoparlörlü Acoustic Projection sistemi de var.


Cepteki stüdyo

Ücretsiz mobil uygulama BandLab, 12 parçaya kadar canlı kayıt yapmayı sağlıyor. Demo için 200 enstrüman, binlerce efekt ve loop içeriyor. Dahası programın içinde kendi gelişmiş dijital eğitim modeli de var. Algoritmik mastering’ini de düşünürseniz müzisyenliğe adım atma heyecanındakiler için birebir. Ancak anlık kayıtlar alarak sample’lar oluşturmak ve bunu da mobil cihazlarla yapmak istiyorsanız Koala Sample uygulamasını bir kenara yazın.

Drawmer’la 70’lere dönüş
Geçen ay Frankfurt’ta gerçekleşen Musikmesse Fuarı’nda Drawmer yeni 1U analog prosesörlerini tanıttı. 1974 modeli özellikle dikkat çekici; markanın artık üretmediği DC2476 mastering prosesöründen ilham alan cihaz 4 yönlü stereo EQ, tüm frekanslarında oktav başına ±12dB kesinti ya da destek, dip ses silmek için farklı filtreler gibi özelliklerle öne çıkıyor. Stereo genişliğini artırmak ve analog satürasyon konusunda da oldukça başarılı gözüküyor. Yaza kadar mağazlarda görmemiz mümkün olmayacak gibi, ancak kesinlikle takip etmeye değer!