Zeynep BEŞERLER

Yaz geldi, festival programları dolup taşıyor. Bu cıvıl cıvıl günlerde hafta sonu kaçamağı
yapmayı planlıyorsanız rotanızı Bozcaada‘ya çevirin. Deniz, doğa ve müziğe ayrılmış keyifli bir hafta sonu geçireceğinize eminiz, caz festivali ruhuyla adanın dört bir yanını saracak. Sabırsızlıkla beklediğimiz Bozcaada Caz Festivali, 19-21 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Bozcaada Caz Festivali (@bozcaadacazfestivali)’in paylaştığı bir gönderi ()

Yaza caz yakışır, tadından yenmez! Bozcaada’nın farklı noktalarında ilginç atölyeler, keşif rotaları, sürpriz konserler, sosyal projeler ve tadım etkinlikleriyle dolu dolu bir program müzikseverleri bekliyor olacak. Tüm bu projeleriyle festival açık havanın ve doğanın tüm enerjisini adaya yayacak. Bugüne kadar genç yetenekleri ve farklı disiplinlerden müzisyenleri bir araya getiren Bozcaada Caz Festivali’nin 2019 programında kimler yok ki…

3 GÜNLÜK CAZ ZİYAFETİ

Londra caz sahnesinin hiperaktif ve yetenekli isimlerinden biri olan davulcu Yussef Dayes, insani zaaflardan, kurallardan müziğin saf halini vermeyi amaçlayan Erkan Oğur Anatolian Blues Project yer alıyor. Berlin’in genç seslerini temsil eden, dijitalden de analogdan da ilham alan, caz, hip-hop ve doğaçlama türlerini kendilerine özgü harmanlayan dinamik grup Bobby Rausch ft. Giw de sahne alan isimlerden biri… Türk müziğinden ise tanıdık isimler var. Birsen Tezer, Tuluğ Tırpan, Eylem Pelit, Volkan Öktem’in projesi Pow Trio, Bozcaada Ensemble, Selin Sümbültepe ve Emir Ersoy gibi pek çok isim ağırlanıyor olacak.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Bozcaada Caz Festivali (@bozcaadacazfestivali)’in paylaştığı bir gönderi ()

Ayrıca Bozcaada’nın dört bir yanında gerçekleşecek sürpriz konserler, tadım ve gastronomi etkinlikleri, söyleşiler, beden odaklı atölyeler, çocuk atölyeleri ve keşif rotaları da olacak. Üçünkü kez düzenlenecek olan festival, Kendine Has ve Volkswagen’in katkılarıyla 3dots, allaturca ve Pavli Bozcaada iş birliğiyle gerçekleşecek. Biletler için tıkla. Festivalin perde arkasını Pavli Bozcaada ekibinden Gizem Gezenoğlu anlatıyor.

❏ Sayılı gün kaldı nasıl gidiyor?
Festivalin hazırlık sürecinde çok büyük bir emekle ortaya çıkarılan müzik ve yan etkinlikler programımız var. Dünyanın her yerinde bu tip festivaller yerel hükümetlerden, şehirlerden ve ilgili kültür kurumlarından destek alırlar. Bizler, herhangi bir destek olmadan ve kişisel risklerle bu işleri gerçekleştirebiliyoruz ve programımızda yer alan tüm sanatçılarımıza eşit alanda yer verebilmek için gayret ediyoruz. Festivalin programını açıklarken line- up dizilimi gibi detayları alfabetik sıraya göre düzenlemeye dikkat ediyoruz.

❏ Festival adayla iyice bütünleşti değil mi?
Evet. Festivalin, ada halkının da ulaşmak istediği misafir kitlesi için cazip etkinliklerden biri olması, bölgeye halihazırda olan ilginin artmasına sebep oluyor. Ayrıca bu yıl, bir festivalin yapıldığı bölge üzerindeki etkilerini daha iyi anlayabilmek adına profesyonel bir anket çalışması yapmayı planlıyoruz.