Şişli Belediyesi‘nin düzenlediği Şişli Plak Festivali’nin üçüncüsü bu yıl 7-8 Ekim tarihlerinde yine Feriköy Organik Pazarı otopark alanında düzenlenecek. Vigor Sanat organizasyonu ile gerçekleşecek festival, İstanbul’un müzik kültürünü ve plak atmosferini yaratan tüm paydaşlarını 2 gün boyunca bir araya getirmeyi hedefliyor.

Şişli’yi ‘İstanbul’un kültür – sanat vahası’ olarak tanımlayan Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, tüm İstanbulluları ve müzikseverleri Plak Festivali’ne davet ediyor.

FESTİVALİN SÜRPRİZ KONSERİ : ALPHAVILLE

Etkinliklerin ücretsiz olacağı festivalde; alanda yer alan plak standlarının yanında, söyleşiler, mezatlar, imza günleri ve kahve ve yeme – içme standları ile katılımcılar keyifli zaman geçirecekler. Bu yıl festivalin bir de dünyaca ünlü konuk grubu olacak. 1980’li yıllarda kurulan müzik sektörüne ‘Big in Japan’, ‘Forever Young’ gibi ölümsüz şarkılar kazandıran ülkemizde de sevilen Alman grup Alphaville, festivalin kapanışında katılımcılara özel ücretsiz bir konser verecek.

Alphaville dışında, sufi müziğini etnik enstrüman ve sanatçılarla zenginleştirip, elektronik müzikle harmanlayan dünyaca ünlü Türk neyzen, besteci, yapımcı ve DJ Mercan Dede, Türk pop müziğin şüphesiz güçlü kadın yorumcularından Nükhet Duru, Ezginin Günlüğü grubunun eski solisti, kariyerine solo devam eden Hüsnü Arkan konserlerinin gerçekleşeceği festivalin söyleşileri de oldukça zengin.

Murat Meriç moderatörlüğünde yapılacak olan, Nino VaronHakan MeriçlilerCelal Kadri Kınoğlu ve Osman Tan Erkır’ın katılımı ile gerçekleşecek, geçmişten günümüze ülkemizdeki müzik yapımcılığı, etkinlik yönetimi, plakların sinema ile ilişkisi, koleksiyonculuk gibi farklı konulardaki söyleşiler ise müzikseverlerin ilgisini çekecek. Hüsnü Arkan’ın ‘Kanat Sesleri’ albümünün plak formatı da ilk kez Şişli Plak Festivali’nde müzikseverlerle buluşacak.