Bir festival gerçekleştirmek üzere yola çıkıp, bu yolda gittikçe büyüyen bir ekip Partapart. 2012’de IndieCity Festivali’ni yapmak için müzisyenler tarafından kurulan, zamanla evrilerek 33 albüm ve single yayınlamış bir plak şirketine dönüştü. İlk heyecanlarını da devam ettiriyorlar.

8-10 Kasım tarihlerinde German Legend sunumuyla gerçekleşecek 7. IndieCity, indie ve elektronik müzik ağırlıklı programıyla yerli yabancı birçok sanatçıya sahnesinde yer verecek. Partapart ekibi festival için şöyle diyor: “IndieCity ilk düzenlendiği günden bu yana aynı manifestosunda devam ediyor.

Sadece müziğin ve müzikal kültürün ön planda olduğu, dönemsel müzikal modalara değil gerçekten kendine yer edinmiş tarzların ve sanatçı ile dinleyicinin en samimi ve en bağımsız halde bir araya geldiği deneyimlerin ön plana çıktığı bir festival. Tek bir müzik janrı içinde takılı kalmadan, oldukça tarzları fakat olabildikçe aynı hissiyatla bir potaya toplayan bir festival.” Line up’a gelirsek…

AÇILIŞ 8 KASIM’DA

Üç gün boyunca şehrin farklı noktalarında gerçekleşecek festival; dünyanın dört bir yanından etkileyici performanslarıyla öne çıkan sanatçıları yerli sahnenin yetenekli isimleriyle bir araya getirerek, Avrupa ve Anadolu yakasında müzikseverlere ilginç deneyimler sunacak. Farklı müzik türlerini aynı çatı altında buluşturmaya devam eden German Legend Presents IndieCity festivali açılışını 8 Kasım Cuma gecesi Babylon’da yapacak.

Barcelona merkezli Hivern Discs’in kurucusu, elektronik müzik sahnesinin en saygı duyulan isimlerinden John Talabot ve Ninja Tunes’dan yayınladığı albümü ile dikkatleri üzerine çeken Lamusa II’nin müzikseverlere unutulmaz anlar yaşatacağı gece yerli sahneden Nova Persona’nın performansı ile başlayacak.

İSTANBUL’UN İKİ YAKASI DA PARTİDE

9 Kasım Cumartesi günü Anadolu yakasına taşınan festivalde, son dönemin ses getiren isimlerinden Die Wilde Jagd’ın post krautrock ve psikedelik temelli canlı performanslarına, hafızalarda iz bırakacak olan yeni mekânında Otto Moda ev sahipliği yapacak.

Ademán’ın DJ seti ile başlayacak gecenin devamında ise Mind Shifter izleyicileri zamanın içinde çeşitli salınımlara davet edecek. Die Wilde Jagd’ın ardından Aunt Zero’nun canlı performansı ile buluşacak olan dinleyiciler lokal sahnenin tanıdık isimlerinden Heavie’nin DJ seti ile geceye devam edecek.

FESTİVAL KAPANIŞI COŞKULU!

Pazar günü ise Festivalin kapanış etkinliği Kırım Kilisesi’nin büyüleyici atmosferini ele geçirecek olan ambient tınıları ile 16.30-21.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Yunanistan’dan ilk defa ülkemize gelen Serafim Tsotsonis ve Ocean Hope ikilisinin canlı performansları ile beklenmedik bir müzikal şölenin kapıları aralanacak. Serafim Tsotsonis’in Temmuz ayında bir başyapıt edasıyla karşımıza çıkardığı son albümü Believers’ı 10 Kasım’da canlı dinleme şansına erişenler Kırım Kilisesi’nden tarifsiz bir enerjiye kapılmış olarak ayrılacaklar.

FFRW’nin başlatacağı bu eşsiz buluşmada Forlorn Hope ve Sumatran Black’in de canlı performansları gerçekleşecek. Yani, üç gün boyunca birbirinden oldukça farklı yerlerde, oldukça farklı tarzlar arasında bir dinleyicinin kendini tekrar etmeyen ambiyansalarda ve müziklerde hafta sonunu festival havasını yaşaması muhtemel.