Evolution serisi 

PrimaLuna, uzun yıllardır yüksek performanslı ürünleri makul fiyatlarla tüketiciye oluşturmasıyla beğeniliyor. Son olarak da 13 modelden oluşan EvoLution serisini çıkardılar. Ürün yelpazesini de EVO 100-400 arasında grupladılar. Tüm EVO’ların dahili amp, preamp ve power amp destekliyor. Serinin üst segmentlerine özgü olarak da dahili kulaklık amplifikasyonu ve XLR bağlantı, turntable kullananlar için geliştirmeler de var. Fiyatlar 2.000-4.500 euro arasında değişiyor.

Ödüllü hoparlör 

Pek çok teknoloji platformunun yılın en beğenilen ürünleri arasına koyduğu, daha yüksek fiyatlı hoparlörleri sorgulan bir ünite. 8″ iki woofer’dan oluşan Revel Performa F228BE’den bahsediyoruz. 90dB, ortalamanın üstünde hassaslığı ve dikkat çeken ses mühendisliğiyle takdir toplayan cihaz, tasarımıyla da beğeniliyor. Ceviz, metalik gri, siyah tonlarında edinilebiliyor. Bizim favorimiz ceviz.

Behringer’den yenİ synth serisi 

Durdurulamaz bir hızla yeni synth’lerini duyuran markanın yeni ürünü Poly D. Aslında daha önceki Model D isimli synth’in 4 sesli versiyonu olan cihaz, polifonik Minimoog türevi. Yorumlara göre orijinal Moog yapısını koruyan Poly D, 72 tuşlu klavyesi 4 VCO’nun yanı sıra klasik 24dB ladder filtresi, LFO, 32’li sequencer gibi özellikleriyle de göz dolduruyor. USB MIDI girişlerinin yanı sıra farklı kontrol ve giriş desteklerine de sahip.

Gerrard 301’in dönüşü

SME, klasikleşmiş Garrard 301 modelini tekrar üreteceğini 2018’de duyurmuştu ve sonunda piyasaya sürdü. Turntable cihaz 50 yıldan uzun süredir üretilmiyordu. 1953’te başlayan macerası aslında uzun sürmüştü, 1965 yılına kadar tüketiciye ulaştı. AC yüksek torklu pikap motoru kadar tarzı ve sağlam üretimiyle de zamanın yayıncılarının ve ilgili dinleyicilerin göz bebeğiydi. Üretim teknolojisinin gelişmesiyle daha ucuza mâl edilen modellere yerini kaptırmıştı. Yeniden üretilen modelde de motor ünitesindeki geliştirmeler kadar tarzın kaybedilmemesi de beğeniliyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Noisehive Music Distribution (@noisehive)’in paylaştığı bir gönderi ()

Yenilenerek geldi: Noisehive

Xelon Entertainment’ın 2015’te duyurduğu stream platformu Noisehive, yeni versiyonuyla geri dönüyor. Bağımsız müzisyenleri destekleme iddiasıyla başlayan proje, ilk versiyonunda yalnızca ‘müşteri’lere açık olan panelini müzisyenlere de açan yeni bir website ile geliyor. Sitedeki iddiaya göre ‘büyük dağıtımcılara alternatif, yüksek kalite ve fiyat-performans açısından uygun’ bir dağıtım kanalı sunuyor. Fazla iyimser vaatler olabilir ancak sanatçı panelinin diğer platformlara nazaran daha başarılı olduğu ortak görüş haline gelmiş durumda. Bir seferlik 200 dolar ödeme yapılıyor.

Anthem’in AVR’ı daha da akıllandı

MRX alıcı, ev tipi çok kanallı işlemciler arasındaki yerini daha da sağlamlaştırdı. Onboard Dolby Atmos desteği ve 11 giriş kanalıyla zaten beğenilen cihaz, yeni ARC Genesis yazılımıyla her ortamda performansını arttıracak gibi gözüküyor. DSP, 4K görüntüde 50-60 kare değiştirme imkanı, 32 bit/768 kHz DAC, DTS Play-fi gibi özellikleri ve anında güncellenebilmesiyle öne çıkıyor.

Published On: 4 Aralık 2019Categories: Pano, TeknolojiTags: , , , , ,