Programı geçen günlerde açıklanan 38. İstanbul Film Festivali‘nde belgesel bölümünde yarışan Osman Nuri İyem’in yönettiği Bulutlar yapımı çok dikkat çekti. Belgeselin müzikleri de öyle. Müzikleri özgür müzik topluluklarından KONSTRUKT imzalı soundtrack albümü LU Records etiketiyle an itibariyle tüm platformlarda.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

LU Records (@lu_records)’in paylaştığı bir gönderi ()

Korhan Futacı, Umut Çağlar, Apostolos Sideris ve Berkan Tilavel’den oluşan KONSTRUKT, Bulutlar için 10 parça besteledi. Soundtrack, oldukça deneysel bir müzikal evrene sahip. Küçük bir Ege köyünde yaşayan Bulut ailesinin trajik-komik hikayesini konu alan belgesel; enişte, hala ve yeğenden oluşan ailenin günlük yaşamlarını tarafsız ve hümanist bir perspektiften ele almaktadır. Böylesine temel bir ilişkiyi de KONSTRUKT primitif bir dünyaya ait müziklerle yansıtıyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Berkan Tilavel (@berkantilavel)’in paylaştığı bir gönderi ()

Belgesel, hayatta kalmak ve korunmak için geliştirdiğimiz duygu ve tepkiler üzerinden, toplumsal kalkınmanın ve yerel ekonomik sürdürülebilirliğin gelişmesine katkıda bulunuyor. Bütün bunları doğal bir şekilde yansıtmak için de bütün bu ilişkilerin dört yıl boyunca gözlemlenmesi gerekti.

Alto saksafonda, vokalde, zurnada Korhan Futacı; flütler, mey ve guimbride Umut Çağlar; akustik basta Apostolos Sideris ve davullar, vurmalılar ve curada Berkan Tilavel yer alıyor. Bulutlar soundtracki Hayyam Stüdyoları’nda kaydedildi. Mixi Sinan Sakızlı yaptı, mastering ise Bora Ebeoğlu’na ait.